Otevírací doba: Po-Pá 9:00-12:00, 13:00-14:30
Dovolená 12.06 - 19.06.2024 OMEZENÝ PROVOZ.

Zavolejte nám: (+420) 776 200 776

Oprava dotykové plochy

JAAD servis > Mobil, Tablet > Oprava dotykové plochy

Existuje způsob, jak opravit dotykovou plochu či prasklé sklo, bez výměny displeje. Tato oprava je delší, ale levnější. Navíc můžete ušetřit finance. Jak celý proces funguje?

Proces výměny

Po přijetí zakázky proběhne rozebrání přístroje a následné odstrojení displeje pro samotnou výměnu skla.

Displej se rozehřeje na předem stanovenou teplotu, aby bylo možné odstranit rozbité krycí sklo z displeje. Tato část je velmi náročná, protože je sklo často roztříštěno a odstranění jeho kousků je nutno provádět velmi opatrně tak, aby se nepoškodil displej. Pro tyto účely používáme speciální nahřívací stroje, které jsou tomu určeny.

Po odstranění rozbitého skla je displej podrobně otestován a zkontrolován, zda nedošlo vlivem pádu ještě v nějakých bodech k poškození samotného displeje, a také zda je fyzicky v pořádku a neobsahuje nikde praskliny.

Pokud je displej poškozen, závisí na zákazníkovi, zda dá přednost výměně celého displeje, nebo, pokud jde jen o kosmetickou vadu, přistoupí jen na výměnu skla.

Nové krycí sklo je přiloženo v bezprašném prostředí na perfektně čistý displej a následně je displej se sklem vložen do speciálního laminovacího přístroje. Zde proběhne „slepení“ displeje se sklem. Opět se používá výhradně speciálních pomůcek i přípravků, jako je zvláštní OCA lepidlo, které se vytvrzuje za působnosti UV záření.

Po dokončení laminace je displej opět zkontrolován a otestován.

Na displej jsou nasazeny veškeré komponenty, jako je například 3D touch, home button, sluchátko a podobně.

Celý telefon je následně složen a otestována kompletně jeho funkčnost.

Výměna samotného skla je časově mnohem náročnější než výměna celého modulu displeje se sklem a trvá zhruba 120 minut u levnějších telefonů. V případě složitějších telefonů, kterými jsou například Apple iPhone 7, Samsung Galaxy S6, S7 a S8, však celý proces trvá i 5 hodin. I tak lze tímto postupem ušetřit až 40 % ceny při výměně celého kompletu displeje i se sklem v případě Samsungů a zhruba 30 % ceny v případě iPhonů.

Je nutné ale upozornit, že výměnou skla bez displeje přicházíte o záruku na zařízení. Je nutné si tedy dobře rozmyslet, zda vám několik ušetřených tisíc za ztrátu záruky stojí.

Zavolejte nám a zjistěte cenu opravy